BU SAYFAYI PAYLAŞ

SANAYİ İŞBİRLİKLERİ

İTÜ Arı Teknokent

Kuruluş çalışmalarına 2001 yılında başlanan İTÜ Arı Teknokent, ilk binasını 2003 yılın Temmuz ayında girişimci firmaların hizmetine açmıştır.

Şubat 2010 itibariyle, ARI Teknokent bünyesindeki 70 firma, 1581'i Ar-Ge personeli olmak üzere toplamda 2327 personel ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

ARI Teknokent'te faaliyet gösteren şirketler Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik, Telekomünikasyon, Enerji, Çevre, İleri Malzeme, Yapay Görme Teknolojileri, Genetik Biyoteknoloji, Gemi Teknolojileri ve Otomotiv Teknolojileri alanlarında ileri teknoloji araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürdürmektedirler.

http://www.ariteknokent.com.tr/

İTÜ Dijital Türkiye Üssü

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliği ile İTÜ Maslak Kampüsü’nde Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinden birisi kuruluyor. “Dijital Türkiye Üssü” adını taşıyan merkez, 30 bin m2’lik kapalı alana sahip olacak. Preje ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

İTÜ Dijital Türkiye Üssü Duyurusu

OTAM

İstanbul Teknik Üniversitesi, otomotiv ana sanayi ve yan sanayi firmalarında ihtiyaç duyulan mühendislik çözümleri geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda sivil toplum kuruluşları (STK) ve özel şirketlerle işbirliğine giderek OTAM'ın kuruluşunu gerçekleştirmiştir. OTAM ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

http://www.otam.com.tr

İstanbul Teknik Üniversitesi
İTÜ Mobil İletişim
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017