Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, tekstil mühendisliği ile ilgili alanlarda uluslararası düzeyde eğitim veren ve bilimsel araştırma yapan, ulusal gereksinimlere uygun bilimsel ve teknolojik gelişmenin toplum hizmetine sunulmasında öncü role sahip bir kurumdur. Yaşam boyu öğrenme ve kişisel gelişimin sürekliliğini benimsemiş, çevreye saygılı, etik değerlere sahip, geleceğin lider ve araştırmacı mühendislerini, tasarımcılarını yetiştirmektedir.

Bölümler

Tekstil Mühendisliği
Lif, iplik, kumaş, hazır giyim, teknik, fonksiyonel ve akıllı tekstil ürünlerinin çok yönlü tasarımı,  geliştirilmesi ve üretimi ile küresel ve yerel tekstil işi yönetimi, üretim verimliliği, ürün kalitesi, güvenlik, çevre gibi aşamalara ilişkin süreçlerin yönetilmesinde, sorunların çözümünde etkin rol alabilen mühendisler yetiştirmektedir.

Moda Tasarımı
İTÜ ve SUNY Fashion Institute of Technology arasında yürütülen çift diplomalı uluslararası ortak lisans programıdır. Öğrencilerin tasarım, moda ve profesyonel iş üretiminde mükemmelliğe ulaşması amaçlanmaktadır.

Tekstil Geliştirme ve Pazarlama
İTÜ ve Fashion Institute of Technology ile birlikte yürütülen, çift diplomalı uluslararası ortak lisans programıdır. Programa kabul edilmek için YGS'de 180 puan barajını aşmak ve ek olarak Değerlendirme Komisyonu mülakatını geçmek gerekmektedir.


Prof. Dr. Ömer Berk Berkalp - DekanFakülte hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.