İTÜ SOSYAL TESİSLERİ – MAÇKA

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Maçka Kampüsü’nde 1987 yılından bu yana hizmet sunmakta olan, İTÜ Sosyal Tesisleri sade bir şıklığı yansıtan çizgisi, çağdaş konfora sahip mekanları ile kongre,  konferans, seminer, sempozyum organizasyonları, kültürel ve sanatsal etkinlikler, toplantılar iş ve  sınıf yemeklerine 27 yıllık deneyimleriyle ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

4’ü suit olmak üzere 36 odanın bulunduğu, büyük bölümü deniz manzaralı odaların tümünde mini-bar, klima ve TV bulunuyor. Konaklama biriminden İTÜ Mezunları ve birinci dereceden akrabaları, İTÜ  Rektörlüğü ve İTÜ Vakfı konukları, İTÜ Vakfı Sosyal Kulüp üyeleri ve birinci dereceden akrabaları ile diğer üniversitelerin öğretim üyeleri öncelikli yararlanabiliyor.

Şık dekoru ve zengin mutfağı ile oturma düzeninde 200 kişi kapasiteli bir restoran, bahar ve yaz  aylarında bahçeye açılan terası ile birlikte 300 kişiye ulaşıyor. Arı Kovanı Restoran’daki etkinliklere  paralel bir birim olarak da kullanılabilen Bar ise, yemek öncesi aperatifler, mini kokteyller ve grup yemekleri için tercih ediliyor. Çatı katında ise panoramik İstanbul ve Boğaz manzarasına hakim şık bir restoran bulunmakta.

Sosyal Tesis bünyesindeki yarı olimpik yüzme havuzu, havuzbaşı restoran ve tenis kortu, Sosyal Kulüp üyesi İTÜ mezun ve mensuplarına sunduğu hizmetle önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. 

150 kişi oturma kapasiteli, bilimsel ve sosyal etkinliklere cevap veren konferans salonu, kış bahçesi ile birlikte kullanılabiliyor. 15 – 20 kişilik oturma kapasitesine sahip üç ayrı toplantı salonu ise paralel veya bağımsız mini toplantılar için alternatif sunuyor.