BU SAYFAYI PAYLAŞ

GALERİ

  
İTÜ'de Spor (17)
İTÜ, kurulduğu tarihten itibaren ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan teknik elemanları yetiştirmenin yanısıra sporun önemini kavrayan ve bunu uygulayan öncü üniversitelerden biridir.
Kütüphane ve Dokümantasyon (38)
Dünyadaki çağdaş gelişmelerin izlenerek en kısa sürede İTÜ kullanıcılarının hizmete sunulduğu kütüphanelerde basılı koleksiyonların yanısıra çok sayıda elektronik yayına da 7/24 erişim sağlanmaktadır.
Sosyal Etkinlikler (16)
Öğrenciler ders dışı zamanlarını İTÜ Spor Birliği ve İTÜ Kültür Sanat Birliği içinde değerlendirmektedir. Bu birimlere bağlı çok sayıda öğrenci kulübü bulunmakta ve öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda kulüp sayısı her geçen gün artmaktadır. Kulüplerin yıllık faaliyetlerinin ürünleri olan sergiler, konserler, tiyatro oyunları ve spor etkinlikleri kampüslerin canlılığını arttırmaktadır.
Eğitim ve Araştırma (30)
İstanbul Teknik Üniversitesi'nin özgörüşü, çağdaş dünya üniversiteleri arasında yerini almak, bunu yaşadığı süreçler ve ürünleri ile kanıtlamaktır. Bu çerçevede İstanbul Teknik Üniversitesi'nin özgörevi ise sadece Türkiye içinde değil dünyada yarışacak Mühendisler, Mimarlar, Sosyal Bilimciler ve Sanatçılar yetiştirmektir.
Kampüslerde Yaşam (44)
Ana yerleşim birimi olan Ayazağa Kampüsü, İstanbul'un yeni finans merkezi konumuna gelen Maslak bölgesindedir. Kent merkezinde bulunan üç yerleşim birimi: Gümüşsuyu, Maçka ve Taşkışla Kampüsleridir. Gümüşsuyu ve Taşkışla Kampüsleri 19. Yüzyıl İstanbul'unda en önemli ticaret ve kültür merkezi olan ve bugün de aynı işlevleri sürdüren Taksim bölgesindedir.
İstanbul Teknik Üniversitesi
İTÜ Mobil İletişim
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017